Arda TURAN Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arda TURAN Fan Club

Üye Ol Mutlu Ol...!!!

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi

2 posters
YazarMesaj
Admin
Yönetici
Yönetici

56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi Empty
MesajKonu: 56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi   56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi Icon_minitimeCuma Haz. 26, 2009 10:35 am

Kimseye muhtaç olmadan hastaneye gidebilmek için, 56 yılda öğrenemediği okuma yazmayı, 3 ayda halk eğitim merkezinde öğrendi.
Bursa Osmangazi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü'nce düzenlenen 2008- 2009 eğitim öğretim yılı kursları tamamlandı. Bu kapsamda düzenlenen kursların yılsonu sertifikaları verilirken, aynı zamanda kursiyerler tarafından bir yıllık süre zarfından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler de sergilendi.

"Bu göbekle nasıl mayo giyerim?" diye düşünme. Tıkla!

Sergide, el sanatları, kurdele nakışı, giyim, ev mefruşatı, ev tekstili, tablolar ve defile gibi alanlarda açılan kurslarda ortaya konulan ürünler yer aldı.

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi ve ASO tarafından açılan toplam 462 kursa katılan 5 bin 400'ü bayan 9 bin 455 kursiyer, çeşitli süreler zarfında meslek öğrenme fırsatı buldu. Kursiyerlerin sertifika töreni ve serginin açılışına Vali Yardımcısı Halis Arslan da katıldı.

Sertifika töreninde okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan biri vardı ki, sertifikasını alırken sevinci gözlerin7en okunuyordu. Salonda bulunan her yaş grubu kursiyerden daha fazla heyecanlı olduğu gözlenen bu kişi, 56 yılda öğrenemediği okuma yazmayı, halk eğitim merkezinde 3 ayda öğrenen Fikriye Akaray'dı (56).

4 çocuk annesi olan Fikriye Akaray, kendisinin salonda bulunan yüzlerce insan içinde en heyecanlı ve mutlusu olduğunu belirterek, "Ben bu gün çok mutluyum ve kendimi çok özgür hissediyorum. Çünkü artık ben bir kişi olarak kendimi kimseye bağımlı olmadan yaşayabileceğimi hissediyorum. En büyük sevincim ise artık hastaneye kimseyi yanıma almadan gidebileceğim." dedi.

Vali Yardımcısı Halis Arslan ise sertifikasını verdiği Fikriye Akaray'ın yaşını öğrendiğinde, şaşkınlığını belirterek, "Bu hanımefendiyi tebrik ediyorum. Kendisi gösterdiği azimle birçok insana örnek oluyor. Demek ki okumanın yaşı yoktur. Ben kendisini kutluyor ve azminden dolayı kendisine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu..
http://arda-turanfan.yetkinforum.com
AySeMrE
Co Admin
Co Admin
AySeMrE

MesajKonu: Geri: 56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi   56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi Icon_minitimeCuma Haz. 26, 2009 12:33 pm

maşalllah
sağol nur*m
Admin
Yönetici
Yönetici

MesajKonu: Geri: 56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi   56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi Icon_minitimePerş. Tem. 02, 2009 12:50 am

ÖnemLi değiL cnm..
http://arda-turanfan.yetkinforum.com

56 Yaşında Okuma Yazma Öğrendi
1 sayfadaki 1 sayfası